Új, kompakt és kis tömegű kézi tápegységek

SziFire Kft. / 2014

Vehicle_Rescue_News_images_630_300_q94_Hand-pumps_VR_EUR_NewsA Holmatro bevezeti új kompakt kézi tápegységeit különféle hidraulikus mentőeszközök működtetésére, melyek különböző mentési helyzetekben használhatók, kezdve a gépjármű mentéstől egészen a katasztrófa-elhárításig. A kiváló minőségű alumíniumból készült tápegységek üvegszállal megerősített karral rendelkeznek és bár kis tömegűek, mégis robosztusak. Ezáltal könnyű a hordozásuk és védettek az esetleges sérülésektől.

Nagyobb áramlás és extrák

A nagyobb olajáramlás lehetővé teszi a felhasználók gyorsabb cselekvését. Ezenkívül több felhasználóbarát kiegészítő is segíti a mentést végzők munkáját: egyedi nyomásra-kioldó szerkezet a tápegység karjának működtetésére, kényelmes, puha tapintású markolat, hidraulika olajszint kijelző és beépített tölcsér az olajfeltöltéshez.

Különböző típusok

A kézi tápegységek használhatók egyszeres vagy kettős működtetésű eszközökhöz, ezenkívül elérhetők olyan különleges típusok is, melyek a Holmatro hidraulikus PowerShore támaszrendszerét, illetve a HDR 50-es ajtónyitót működtetik. Lábbal működtethető tápegység is létezik. Ezzel az új sorozattal a Holmatro megoldást kínál a felhasználók számára különleges mentőeszközeik működtetésére, valamint a tápegység biztonsági tartalékot is jelent a teljes mentőkészlet részeként.

forrás: holmatro.com

A Holmatro bemutatja új akkumulátoros mentőeszközeit, azon Greenline sorozat részeként, mely a 2012-ben bevezetett akkumulátoros tápegységgel indult. A sorozat legújabb elemei kombi eszközök, NCT vágók, mentőhengerek és egy feszítő.

Vehicle_Rescue_News_images_1260_600_q94_WEB_Greenline-tools-press-picture-Vehicle-Rescue-1_12926A Greenline sorozat minden terméke emisszió-mentes, mely egészségesebb a mentésben résztvevők, illetve a mentett személyek számára is, különösen zárt (földalatti) térben, pl. alagutak, vonatok, buszok, összedőlt épületek. A termékek kisebb energiafogyasztásúak, halkabb működésük pedig csökkenti a mentett személy stressz-szintjét, illetve növeli a mentés helyszínén a kommunikáció hatékonyságát. Ugyanakkor a nagy kapacitású akkumulátorok (lítium-ion az eszközben és lítium-vas-foszfát a tápegységben) maximális működési időt biztosítanak.

A Greenline sorozat kibővítésével a Holmatro választási lehetőséget kínál a mentést végzők számára: az optimális mobilitást jelentő akkumulátoros mentőeszközök használatát vagy a már meglévő Holmatro eszközök működtetését akkumulátoros tápegységgel. Ez utóbbi bármely mentési helyzetben használható, beleértve a vízi, ill. a víz alatti mentést is, amikor a tápegységet szárazföldre helyezve a szerszámok tömlő hosszabbítással érhetők el.

Az akkumulátoros eszközök további jellemzői

Az akkumulátoros tápegység működése alapjáraton jóval halkabb, míg bekapcsolt állapotban (használaton kívül) egyáltalán nincs hangja. A lítium-ion akkumulátoroknak kicsi az önkisülésük, hosszabb az élettartamuk; és mivel nincs memória effektus, megtartják nagy teljesítményüket. Egy beépített LED kijelző mutatja az akkumulátor kapacitását, az eszköz kikapcsolt állapotában pedig egy gomb megnyomásával ellenőrizhető az akkumulátor töltöttségi szintje. Az eszköz felső részén egy egyszerűen nyíló és automatikusan záródó rendszer teszi lehetővé, hogy másodpercek alatt, egy kézzel akkumulátort cseréljünk – még szűk helyen is. A Holmatro gondolt az ergonómiára is: mindegyik akkumulátoros eszköz jól kiegyensúlyozott és a kezelő fogantyú mindig könnyen elérhető, még az eszköz forgatásakor is. Ez azt is jelenti, hogy az eszközt működtető kéz mindig ugyanabban a pozícióban maradhat.

Különleges modellek

A meglévő hidraulikus eszközök akkumulátoros változatai mellett a Holmatro bemutat két teljesen új kombi szerszámot, melyek kis súlyúak és kompakt kivitelben készülnek: a GCT 5111-t és a GCT 5117-t. Ezek az eszközök kifejezetten gyors beavatkozású gépjármű mentési helyzetekre, illetve a városi kutató-mentő csapatok számára lettek kifejlesztve. A rövid karú 5111-es modell rendkívül nagy feszítőerővel rendelkezik, a hosszú karú 5117-es modellnek pedig nagyon nagy a feszítő távolsága. Mindkét típusra jellemző az eszköz méretéhez és súlyához viszonyított nagy vágóerő. Ez lehetővé teszi a mentést végzők számára a mentési helyzet természetéből adódó legmegfelelőbb eszköz kiválasztását.

Vehicle_Rescue_News_images_630_300_q94_ivet_posters_630-x-300A Gépjárműmentési technikák című könyv, illetve applikáció megjelenése után most egy négy poszterből álló sorozatot kínálunk, mely az oktatási folyamat alapját képezheti. Az A1-es méretű plakátokat praktikusan ki lehet függeszteni a tűzoltóságokon vagy az oktató központban.

Témakörök

Az új oktató poszterek témakörei:

  • A munkaterület
  • Hibrid és elektromos autók
  • A csapatmunka
  • Stabilitás

Nyelv

A Gépjárműmentési technikák plakátok jelenleg angol nyelvűek. A későbbiekben más nyelven is elérhetők lesznek.

Budapest, 2014. november 13. A magyar tudomány ünnepe alkalmából a Katasztrófavédelmi Tudományos Tanács és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem által, a Ludovika akadémia épületében, tartott konferencia kiállításán, az önkéntesekre fókuszálva nagy érdeklődést keltve mutattuk be Holmatro termékeinket.

A konferencia fókuszában a katasztrófák elleni védekezésben részt vevő önkéntes szervezetek tevékenysége állt ennek megfelelően arra törekedtünk, hogy az ott megjelent szervezetek vezető képviselői számára egyfajta átfogó képet adjunk, a műszaki mentést segítő eszközeinkről, a konferencia kísérőrendezvényeként létrejött kiállításon.

Kiállítottunk: Holmatro vágószerszámokat, feszítő-vágó berendezéseket, mentőhengereket, emelő- és tömítő párnákat, ezek tápegységeit.

A konferencián megjelent több, mint száz fő: polgári védelmi szervezetek, mentőcsoportok, önkéntes tűzoltó egyesületek, speciális mentőszervezetek tagjai nagy érdeklődést tanúsítottak kiállított termékeink iránt.

Megtekintette a kiállításunkat dr. Bakondi György tűzoltó altábornagy, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság vezetője, valamint Prof. dr. Patyi András, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora is.

2014. október 4: Az ország húsz településéről huszonhét csapat érkezett a Szalki-szigeten rendezett országos versenyre, ahol kiállítóként vettünk részt. Az LTSZ (Létesítményi Tűzoltóságok Országos Szövetsége) és az MTSZ (Magyar Tűzoltó Szövetség) szervezésében zajló versenyen a tűzoltóknak a szakadó esővel is meg kellett küzdeniük, de ez nem jelentett problémát.

ferSőt még ebben az időben is ott voltak a sátorban és tanulmányozták a kiállított eszközeinket. Az egyik ilyen eszköze a CU 4035 C NCT II vágó volt.

Az időtakarékos CORE technológia és, hogy a vágandó anyagot behúzza a vágó legerősebb pontjába már ismert volt az érdeklődők egy része előtt, de aki már dolgozott sötétben (márpedig minden tűzoltó volt már ilyen bevetésben) az csodálta a hordfogantyúba épített LED világítást. Azt már hitetlenkedve fogadták, hogy a 4 db LED, kb. 6 órán át világít 1 db tartós AA elemmel.

A verseny és a szakmai programok után a hatalmas üstökben készült ötszáz adag babgulyás gyorsan fogyott.

FER2014. szept 16. A százhalombattai FER Tűzoltóságnak különleges körülmények között, tartályokban, zárt terekben is be kell avatkozni. A bevetésben résztvevők biztonsága mellett az üzemi berendezések épsége is fontos egy ilyen veszélyekkel teli üzemi környezetben. Erre mutattunk be megoldásokat a FER szakembereinek.

A másik követelmény, hogy a szűk terekben nem lehet sok eszköz. Erre a kettős kihívásra alkalmas a Greenline akkumulátoros kombi szerszám – egyetlen eszköz feszítésre, vágásra, szorításra és húzásra.

A teljesítménye magáért beszél.vag

  • Max. feszítőerő: 220/22.4 (kN/t)
  • Feszítő távolság (nyitás): 268 mm
  • Max. vágási nyitás: 191 mm
  • Max. vágóerő C0: 247 / 25.2 (kN/t)
  • Max. szorító erő Sq: 146 / 4.7 (kN/t)
  • Max. húzóerő: 61 / 6.2 (kN/t)

A beavatkozó tűzoltók nagyra értékelték ezt a teljesítményt és az általa nyújtott biztonságot.

2014. szept. 16: A műszaki mentésben a járművek passzív biztonságával kell versenyben lenniük a mentőeszközöknek és a korszerű mentési technológiáknak. Annak érdekében, hogy ez a jövő tűzoltói számára elérhetővé váljon a BM OKF Műszaki főosztálya és a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ (KOK) oktatói részvételével tartottunk konzultációt a Holmatro legújabb akkumulátoros szerszámairól.

Az értő kezekben ezek az eszközök életre keltek. Közülük is különös érdeklődés övezte a nulla emissziójú szerszámokat. Ennek egyszerű okai vannak: használati előnyeik rendkívüliek!

Az új passzív védelemmel ellátott gépjárműveken alkalmazva az U alakú pengék behúzzák még a legszélesebb anyagot is a vágás tövébe, ahol a legnagyobb a vágóerő. A i-Bolt technológiának köszönhetően nő a vágóteljesítmény, és ami különösen fontos, szűkebb helyekre is bejut.

Lítium-ion akkumulátoros technológia hosszú működési időt és gyors feltöltést (60 perc) biztosít.

Emisszió-mentes, ami a tápegység füstmentességét, zárt térben való alkalmazási lehetőségeit jelzi. Alagutak, buszok, vonatok, összedőlt épületek baleseteinél optimális.

A 19 kg-os eszköz teljesítménye a korszerű járművek passzív védelmével is könnyedén megbirkózik, 355 kN/t maximális vágóereje, 159 mm maximális vágási nyitást tesz lehetővé. Ezért méltán volt a konzultáció slágere.

 

A Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság Katasztrófavédelmi Hatósági Osztálya 2014. szeptember 1-jén kiadta a SziFire Kft. számára a szervizengedélyt. Az engedély az alábbi linkre kattintva tölthető le:

Szervizengedély